VÍCE O APLIKÁTORECH

Žijte bez bolesti - Přesvědčte se sami!

Aplikační zařízení Ljapko (AZL) napomáhají spolehlivě a účinně eliminovat bolest, odstranit únavu a ráno nabít organismus energií na celý den. Znásobuje 2-3 krát účinek takových metod jak je masáž, ušní a klasické akupunktury, manuální a laserové terapie, mikrovlnná rezonanční (při současném nebo předchozím použití).

Zařízení AZL se používá pro léčební a preventivní účinky na všech částech těla (záda, břicho, končetiny, hrudník, atd.). Aplikátory nutí organismus aby se „probudil“, přesněji tedy spustil správně všechny obranné funkce a začal se sám vypořádávat s problémem. Od prvních okamžiků používání začíná aplikátor pracovat. Cítíte mravenčení, vibrování, nával tepla, utlumení bolestivých pocitů a uvolnění – takové jsou základní pocity pacientů. Tento proces nemá vedlejší účinky.

Malá aplikační zařízení Ljapko lze přikládat v místech přetrvávající bolesti, reflexních bodech, v zónách maximálního umístění akupunkturních bodů. Pro dosažení významného ozdravujícího efektu se doporučuje nosit tato zařízení po delší dobu pod pásem, elastickou bandáži nebo pod upevňující páskou. Doporučená délka působení je 30 min. až 2-3 hodiny.

Kdy Aplikátor využívat?

Svalová soustava: Přetíženi svalové soustavy, myopatie, myalgie, tendosynovitida, poškození vazů, páteře a kloubů, skolióza, úrazy, zlomeniny, pooperační období.

Nervové soustava: Rehabilitace po kraniocerebrálních úrazech a mrtvicích,  neurologické projevy, osteochondróza páteře, lumbago, neuritida, neuralgie, myastenie, křeče, hysterie, neurastenie, nespavost, sexuální neurózy, noční enuréza, migréna, Raynaudova nemoc, dětská obrna.

Kardiovaskulární soustava: Hypertonie, hypotonie, stenokardie, kardioskleróza, varikózní rozšíření žil dolních končetin, hemeroidy.

Dýchací soustava: Rýma, angína, laryngitida, bronchitida, pneumonie, bronchiální astma i alergického původu.

Trávicí soustava: Gastritida, hypotonie žaludku, vředy v žaludku a dvanáctníků, porucha pohyblivosti střev, zácpa, žlučníková kolika, pankreatitida.

Porodnictví: Toxikóza, nedostatek či nadbytek mateřského mléka, udržení těhotenství, příprava k porodu, rehabilitace po rodech a císařském řezu.

Ženské problémy: Poruchy menstruačního cyklu, adnexitida, klimakterický syndrom, neplodnost.

Urologie: Glomerulonefritida, pyelonefritida, ledvinová kolika, cystitida, cystalgie, prostatitida, adenom prostaty.

Kůže: Neurodermatitida, uritcaria, podráždění, ekzémy.

Stomatologie: Bolest zubů, úleva od bolesti při zákroku zubaře.

Endokrinologie: Hypotyreóza, cukrovka, problémy s nadváhou.

Celková tonizace organismu, zlepšení nálady a práceschopnosti, snížení abstinenčního syndromu při alkoholismu a kouření.

 Doba působení aplikačních zařízení na pokožku závisí na  konkrétních existujících příznacích.

Při příznacích jako jsou: akutní a intenzivní bolesti, zvýšený krevní tlak, podrážděnost, neklid, nespavost, se doporučuje používat aplikační zařízení v odpoledních hodinách nebo před spaním. Doba působení válečkem je 10-15 min., plochým zařízením 20-30 minut a více.

Při chronických bolestech které se často projevují v noci, ospalosti, slabosti, snížené citlivosti oslabených pacientů a starších lidi, je nejlepší zařízení aplikovat ráno a dopoledne. Doporučená doba působení aplikačním zařízením je 10-15 min., válečkem 3-7 min.

Hlavní podmínkou správné aplikace je rovnoměrné rozložení váhy těla po celém povrchu zařízení (u plochých zařízení).

 - Dětem, pacientům se zvýšenou citlivostí nebo malou vrstvou podkožního tuku se doporučuje používat aplikační zařízení s menším rozptylem jehel - 3,0-4,9 mm.

 - Pro pacienty s průměrnou postavou - 5,0-6,1 mm.

 - Pro pacienty s velkou vrstvou podkožního tuku - 6,2-10,0 mm.

Potřebný rozptyl jehel aplikačního zařízení, závisí na citlivosti pokožky, potřebné míře intenzity působení a na komfortu aplikace.

Pro snížení tlaku a navyknutí si na působení aplikátoru, aplikujte zařízení, přes 2-3 vrstvy tenké, jemné tkaniny.

Intenzita účinku libovolného zařízení Ljapko závisí na síle přitlačení.

Aplikace plochých aplikačních zařízení je nejoptimálnějším způsobem, který nevyžaduje žádné další úsilí od pacienta a pomoci od třetích osob.

Válečky se doporučuje aplikovat na jakoukoliv část těla, k níž je obtížné se dostát plochým aplikačním zařízením (klouby, krk, obličej, atd.). Délka působení je 5-15 min., až do vzniku rezistentního překrvení (zarudnutí) pokožky. Používání malého obličejového válečku je účinné pro přesné akupunkturní (reflexoterapeutické ) použití s účelem působit přímo a pouze na místo kde je aplikace válečku potřebná.

POZOR!

Přikládáte-li zařízení na obličej, nepoužívejte ho na otevřené oči.

Při použití nepokládejte aplikační zařízení na zcela rovný povrch.

Pro správné ulehnutí na aplikátor je nutné přesněji simulovat křivky páteře v krční a bederní oblasti pomocí polštáře nebo ručníků, svinutých do válečku.

Během prvních pěti minut kontaktu s aplikačním zařízením se dostavují  poměrně nepříjemné pocity, které  se postupně promění na příjemný pocit tepla, či pocity vibrací a jemných pulsací, později může dojít k ospalosti, celkové relaxaci, přecházející až do zdravého klidného spánku.

Jestli nepříjemné pocity přetrvávají i po 10-15 minutách, je nezbytné aplikátor odebrat a zkusit ho aplikovat po 5-10 hodinách nebo až příští den.

Příčinou nepříjemných pocitů mohou být: nesprávné ulehnutí, tj. nerovnoměrné zatížení jehel nebo sesouvání se po aplikátoru. Další příčinou mohou být již dřívější poškození pokožky např. popáleniny, omrzliny, poleptání kyselinou atd., v těchto případech nedoporučujeme aplikátor používat.

Trvání léčebných procedur je 1-2 týdny. Kurz lze opakovat po 2-4 týdnech. Pacienti však mají pozitivní zkušenosti i s každodenním, dlouhodobým používáním aplikačních zařízení Ljapko i po dobu až několika po sobě jdoucích měsíců. U těchto pacientů bylo pozorováno zlepšení nálady, odstranění chronických bolesti, zvýšení vitality a práceschopnosti, zejména u starších lidí.

Při správném použití aplikačních zařízení Ljapko přichází jehly do kontaktu pouze s pokožkou, nikoliv s krví.

 

V nemocničních nebo jiných zařízeních kde ke styku s aplikátory přichází více než 1 člověk, jsou tato zařízení po každé aplikaci povinná projít dezinfekčním procesem podle Standardů pro dezinfekci zdravotnických prostředků, tedy plným ponořením do dezinfekčního roztoku, pak opláchnutím pod proudící vodou a osušením horkým vzduchem (fénem). Pamatujte: fén může být příčinou úrazu elektrickým proudem, nikdy se nedotýkejte přístroje mokrýma rukama, a zamezte styku vody s fénem.

 

Pro dezinfekci se používají nechlorované dezinfekční chemické prostředky určené pro výrobky z lékařské gumy a zařízení která nejsou odolná vůči korozi kovů.

Dezinfekční prostředky Korsolex basic a Korsolex extra jsou povoleny pro použití v lékařských institucích Ukrajiny podle metodických pokynů k jejich použití.

 

Jehly aplikátorů jsou vyhotovené z kovů neodolných proti korozi, což umožňuje jejich oxidaci.

Při individuálním využívaní, zařízení nevyžaduje žádnou dezinfekci pouze dodržování hygienických zásad, omytí zařízení mýdlovou vodou, opláchnutí a následně důkladné osušení fénem.

 

Při správném používání je možné aplikátor používat po dobu 5 - 7 let.

Pomozte svému organismu s řešením zdravotních problému, aplikátor Ljapko bude vašim věrným pomocníkem.

 

KONTRAINDIKACE PRO APLIKAČNÍ ZAŘÍZENÍ LJAPKO 

Existují relativní kontraindikace pro použití:

  • Akutní infekční nemoci;
  • Exacerbace chronických onemocnění s horečkou;
  • Stav dekompenzace při onemocněních kardiovaskulárního systému, plic, jater, ledvin;
  • Akutní tromboflebitida;
  • Choroby krve a krvetvorných orgánů ve stádiu dekompenzace;
  • Akutní chirurgické stavy;
  • Drastické vysílení;
  • Porušení integrity pokožky: rány, popáleniny, omrzliny, atd.


RECYKLACE A LIKVIDACE Nevyhazujte nepoužitelná aplikační zařízení Ljapko spolu s komunálním odpadem. Symbol přeškrtnuté popelnice označuje, že tento produkt nelze likvidovat s komunálním odpadem. Nepoužitelná aplikační zařízení Ljapko podléhají odevzdání do recyklačních společností, stanovených místními orgány samosprávy.